כמה נקודות חשובות לפני שלוקחים משכנתא

מי רוצה לשלם על המשכנתא ביוקר? אנו בחברת המפתח למשכנתאות צברנו ניסיון רב בתחום המשכנתאות. כבר עזרנו לעשרות ומאות לקוחות מרוצים לממש את חלומם על בית משלהם. אנו מאמינים כי ידע=כוח. וכאשר אתם מגישים לבנק בקשה לקבלת משכנתא, אם חסר לכם הידע הדרוש, אתם עלולים לשלם על כך ביוקר.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, אנו נצעד איתכם יד ביד בדרך הנוחה והבטוחה ביותר עבורכם.

הינכם מוזמנים להכיר מקרוב את עולם המשכנתאות. אנו סמוכים ובטוחים שהתנהלותכם הכלכלית תשתפר לטובה. ותהיה לכם נקודת פתיחה מצוינת בכל ההליכים עד לקבלת המשכנתא.

אז מהי משכנתא?

נערוך היכרות קצרה עם המשכנתא: משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח הניתנת תמורת שיעבוד נכס. אפשר לומר שזו ההחלטה הכלכלית המשמעותית ביותר בחיי האזרח הפשוט. 

מדובר בהלוואה גדולה המגיעה למאות אלפי שקלים. והכל תלוי כמובן בנתונים שלכם, כלומר, בהון העצמי שיש לכם ובהכנסתכם הפנויה.

התנהלותו של הבנק בכל מצב היא לטובת האינטרסים של עצמו. אם אתם מעוניינים לרכוש בית ששוויו מיליון שקלים, הבנק לא ייתן לכם כיסוי על סך מיליון שקלים. אתם יודעים לשמור על הכסף שלכם?  גם הבנק יודע!!!

אז איך כן תהיו זכאים לקבלת המשכנתא? ההסבר הוא פשוט והגיוני: על מנת לאשר לכם את המשכנתא, הבנק רוצה שתביאו איתכם שני דברים:

  1. הון עצמי של לפחות 25% משווי הבית.
  2. הכנסה מספיק גבוהה כדי שרק שליש ממנה יחזיר את ההלוואה כל חדש. 

כל זה רלוונטי לגבי קניית נכס ראשון. בקניית דירה להשקעה התנאים משתנים. הבנק מוכן לאשר הלוואה רק על 50% מערך הבית. ישנה קטגוריה שלישית והיא ”משפרי דיור". המשפחה גדלה ונעשה צפוף בבית? אל דאגה, תחשבו כמשפרי דיור ולא כרוכשים דירה להשקעה, תהיו זכאים לקבלת 70% אחוזי מימון משווי הבית הבא שתרכשו בתנאי שתימכרו את הבית הראשון ותישארו עם דירה אחת (זה אומר שתצטרכו להביא הון עצמי של 30%). 

האם הבנק מאשר משכנתא למטרות נוספות?

זכרו!!! מטרתו העיקרית של הבנק היא להרוויח כמה שיותר כסף על ידי מכירה של מזומנים.

הבנק מכיר בצרכים האנושיים. ולכן, הבנק יאשר לכם משכנתא גם במקרים הבאים:

  1. בקשה למיחזור המשכנתא שלכם.
  2. למימון עריכת שינויים במבנה הבית שלכם.
  3. למימון הון עצמי לצורך לקיחת משכנתא למגרש או לבנייה עצמית.
  4. ככלל, אדם פרטי המבקש לקבל הלוואה גדולה עבור מטרות אישיות (ולא עסקיות), יוכל לקבל את ההלוואה על ידי משכון ביתו בבנק.

לסיכום:

משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח ותנאי ההחזר שלה נקבעים על פי היכולות הכלכליות שלכם ושיקוליו הפרטיים של הבנק.

מרגישים קצת מבולבלים? צריכים עזרה? אצלנו תוכלו לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה. אנו וצוות המומחים שלנו נסדר עבורכם את המשכנתא הנוחה והבטוחה ביותר עם אפס בזבוז זמן מצידכם. השאירו פרטים והמומחים שלנו ישמחו לתת לכם שירות מקצועי.